Provozní aktiv VKV – červen 2021

Ani vlna veder nás neodradila od účasti v dalším kole VKV Provozního aktivu z kóty Zvičina ve složení Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF. Antény pro pásmo 144 MHz již byly po minulé opravě v pořádku, pro pásmo 432 MHz jsme se rozhodli využít osvědčený contestový stožár Romana OK1NPF, tentokrát v konfiguraci s anténou 2x19el. Yagi. Vztyčení proběhlo díky letité souhře rychle, a tak jsme mohli být již 15 minut před závodem QRV. K zařízení v pásmu 144 MHz zasedl Roman a páma 432 MHz se ujal Petr, Vláďa se jako vždy perfektně staral o důležité maličkosti a zásobování proviantem.
Toto kolo PA mělo ještě jednu premiéru, protože jsme před letošním PD nanečisto vyzkoušeli nový doplněk pro naše operátory – 2 páry špičkových sluchátek s mikrofonem od firmy Heil, typ Pro Set 6, s nimiž byla naprostá spokojenost, hlavně umožnily volnost rukou a pohodlí na uších i při delším provozu!
V pásmu 144 MHz s podařilo navázat krásných 141 spojení s 11 zeměmi DXCC, hlavně z jižních směrů E7, YO, S5, 9A, ale i dvě QSO do Francie! Nejdelší QSO bylo s E74G z JN94FQ (672 km). Celkový výsledek 12675 bodů nás stále drží na předních příčkách kategorie 144 MHz Multi. V pásmu 432 MHz, pro nás trochu novém v PA, se podařilo udělat 47 QSO, rovněž převážně z jihu, S5, OE, OM, ale i SP. Podmínky celkem slušné, ale účast byla opět malá. Celkových 2220 bodů nás i v této kategorii drží na pěkných předních místech, a to s výkonem pouhých 50 W! Po závodě zbývalo jen sbalit antény a zařízení, trochu posekat trávu a vyrazit na pozdní nedělní oběd.

Petr OK1AKI s Romanem OK1NPF při vztyčování antén pro pásmo 70 cm
Oba operátoři v záběhu s novými sluchátky
Dorazil i Petrův bratr Ota aby viděl naši základnu
Petrovi zůstaly síly i na posekání trávy
Přejít nahoru