Provozní aktiv VKV – květen 2021

S očekáváním lepšího počasí jsme vyrazili na soutěžní kotu Zvičina, která nás však přivítala s lehkým mrholením a valícími se mraky přes její vrchol. Ani mírná nepřízeň počasí nebránila postavení stožáru na 70 cm pásmo a stále ještě ve vytápěné boudě odjet aktivitu i v 2 m pásmu. Petr OK1AKI na pásmu 70 cm docela bojoval s podmínkami, jak pronesl, prostě tam ty stanice nebyly. Jeho snaha přesto vynesla 42 spojení do 11 WWL a celkových 1276 bodů, což stačilo na páté místo v naší kategorii v tomto kole.
Roman OK1NPF měl na 2 m pásmu trochu živěji a největší aktivitu měl z JV směru od 9A stanic. Jako vždy jsme čekali i na spojení s naším zahraničním členem Peterem OM6TX, které se nakonec povedlo těsně před koncem závodu a mohli jsme ho tak alespoň pozdravit na dálku, když zatím podmínky osobního setkání nejsou ještě stále ideální.
Navázaných 144 spojení do 26 WWL znamenalo 12402 bodů v pásmu 2 m v tomto kole přineslo až 7. místo v naší kategorii. V ročním hodnocení na pásmu 144 MHz stále držíme osmou příčku, na pásmu 432 MHz, kde jsme s aktivitou začali v dubnu až po odtání sněhu, jsme zatím na devátém místě naší kategorie. A pomalu již spřádáme plány na Letní polní den 2021, pokud nedojde k opětovným omezením.

 
Přejít nahoru