Provozní aktiv VKV – září 2021

Zářijového kola se ujali Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF. Za již chladného rána postavili anténu pro pásmo 70 cm, která je do budoucna plánována jako stabilní. Mezitím přivezl Jirka OK5XT základy mobilního WC, které se bude instalovat ve vysílacím areálu. Uvnitř boudy jsme již zatopili pomocí plynových kamínek pro včasné dosažení správné závodní teploty. Těsně před začátkem závodu se ještě ukázal Jirka OK1UKY s XYL Danou OK1IFD, kteří přivezli houbařský úlovek určený pro Honzu OK1JC.
O tom, že byly dobré podmínky v pásmu 2 m se přesvědčil Roman OK1NPF hned v první čtvrthodině, kdy se podařila tři spojení s italskými stanicemi. Velice v tomto kole potěšilo 15 spojení se stanicemi z 9A, 14 z OM a tři s F stanicemi. Ani ostaní země nezůstaly pozadu a celé tři hodiny aktivu bylo co dělat. V posledních minutách došlo i na malý pile-up, když se ukázala YO stanice. Podařilo se také spojení s naším zahraničním členem Peterem OM6TX. Výsledných 152 spojení do 25 WWL přineslo 14025 bodů. Ačkoliv byl výsledek o poznání lepší než v loňském roce, stačilo to pouze na osmé místo v tomto kole a udržení průběžného sedmého místa v celoročním hodnocení kategorie 144 MHz multi op.
Pásmo 70 cm si vzal na starost Vláďa OK1FUJ a i on měl po celou dobu trvání závodu co dělat. Jeho snaha přinesla 44 spojení do 10 WWL a 1320 bodů, které stačily na čtvrté místo v aktuálním kole a i udržení čtvrtého místa v ročním hodnocení kategorie 432 MHz multi op.

 
Konstrukce mobilního WC od Jirky OK5XT
Soustředěný Vláďa OK1FUJ při provozu v pásmu 70 cm
Roman OK1NPF na pracovišti pro pásmo 2 m
Houbařský úlovek Jirky OK1UKY určený pro Honzu OK1JC
Gulášovka ze stánku na Zvičině přišla po závodě k chuti
Přejít nahoru