Pohotovostní závod pálení čarodějnic 2022 spojený s výstavbou trvalé antény pro pásmo 70 cm

Na jedné klubové akci padnul podnět zapojit se do Pohotovostního závodu pálení čarodějnic. Konec dubna byl ve znamení zlepšujícího se počasí, a tak se spojilo příjemné s užitečným. Po předcházející přípravě materiálu na stavbu anténní soustavy pro pásmo 70 cm, na které se podíleli VO Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ, Martin OK1TKN a Marek, nestálo nic v cestě pro její realizaci. Na sobotu 30.4.2022 jsme si objednali na konec dubna ideální počasí a od rána se věnovali výstavbě stožáru s dvojicí antén pro pásmo 70 cm. Kromě drobného technického problému, který jsme i v polních podmínkách vyřešili, proběhla kompletace a vydzvižení systému bez dalších obtíží. Tím nám odpadá při dalších aktivitách starost o výstavbu provizorního stožáru.
Odpoledne bylo již uvolněnější a došlo i na společné setkání členů našeho klubu a zástupců radioklubu OK1KOB. V tu dobu už vesele plápolal čarodějnický oheň a vedly se nekonečné diskuze o všem možném. Během dne se na základně vystřídalo 23 členů a příznivců našich klubů. K večeru byla připravena technika na samotný závod v obou pásmech a za soumraku se objevila značka OK1KMP v éteru. Petr OK1AKI si užíval solidní provoz v pásmu 80 m a celé dvě hodiny měl co dělat. Výsledkem jeho snažení bylo 60 QSO a 129 bodů dle podmínek hodnocení tohoto závodu.
Roman OK1NPF se věnoval provozu v pásmu 2 m, který byl malinko komplikovanější, protože bylo jasné, že kromě SSB bude využíván i FM provoz. Na něm se některá spojení nepodařilo uskutečnit, když například jedna stanice náš signál vůbec nepobírala, další dvě nám pak hlásily technický problém s vypadáváním našeho signálu, který jsme ale na stanici neregistrovali a ani další stanice v FM módu ho neregistrovaly. Mimo domácích čarodějnických spojení se povedla po jednom i spojení do OM, DL a HA. Výsledek 41 QSO a 121 bod. Po skončení závodu a odjezdu většiny účastníků „pohlídali“ boudu před půlnočním náletem čarodějnic Petr OK1AKI a Roman OK1NPF, aby pak ráno ještě vše zkontrolovali a vyrazili zpět domů.

Martin OK1TKN, Vláďa OK1FUJ a Petr OK1AKI při kompletaci stožáru
Posezení pod vztyčenou soustavou pro pásmo 70 cm
U ohně s buřtem zástupci klubu OK1KOB
A tady novopačtí a královédvorští spolu
Pohled na naši základnu s novými anténami pro pásmo 70 cm
Přejít nahoru