Provozní aktiv VKV – prosinec 2019

Poslední letošní kolo PA VKV poznamenala tady v podhůří nepřízeň počasí. Stavba stanoviště připadla na Romana OK1NPF a Vláďu OK1FUJ za silného deště a usedali tak do auta na začátku závodu silně promočení. Zděšený obličej Romana OK1NPF za zapoceným sklem auta zachytil na začátku závodu při svém příjezdu Petr OK1AKI, který doplnil operátorské složení předvánočního vysílání.
Díky postupující frontě a silnému dešti byl začátek závodu za silného rušení a i velmi blízké stanice byly na špatné úrovni čitelnosti. Množství vody zapříčinilo i zhoršené PSV a snižování výkonu, a tak nezbývalo než občas zatřást se stožárem. I díky tomu se většina počátečních spojení nesla jen v české kotlině. Po změně podmínek šíření se objevily i další evropské destinace, S5, HG, DK, SP, OM, OE, 9A, které tak přidaly body a potřebné násobiče. ODX si tentokrát připsala stanice I1BPU a QRB 757 km. Konec závodu byl již za ústupu deště a zlepšování podmínek. Všechna spojení provázela přání k vánocům a novému roku.
Konečný výsledek 93 QSO do 16 WWL a 4592 bodů znamenal 10. místo v tomto kole a v ročním hodnocení celkově 11. místo v kategorii 144 MHz multi op. Děkujeme všem za účast v letošním soutěžním klání a těšíme naslyšenou v příštím roce.

Soutěžní QTH u hřbitova pod sněhovou pokrývkou
Zděšení Romana OK1NPF nad rozmary počasí
Roman OK1NPF, Vláďa OK1FUJ a Petr OK1AKI
Roman OK1NPF a Vláďa OK1FUJ při demontáži techniky
Přejít nahoru