UHF Contest – 2019

Myšlenka zůčastnit se podzimního závodu padla při e-mailové komunikaci Romana OK1NPF s Petrem OK1AKI během září, kdy byl Petr pracovně mimo republiku a měl určité „abstineční“ příznaky chybějícího mikrofonu v ruce. Konečné rozhodnutí padlo v týdnu před samotným závodem a k výjezdu se připojil i Vláďa OK1FUJ.
Avízo počasí na závod nebylo nijak příznivé, přesto v sobotu 05.10.2019 po návštěvě Zvičiny odvážná trojice vyrazila na soutěžní QTH pod Kobylu v JO70SQ, které je obvyklé závodní místo Romana OK1NPF. Cestu ještě doprovázel déšť, ale na místě nakonec při budování stanoviště nepršelo.
Vztyčili jsme dvojče antén na pásmo 70 cm a vytvořili zázemí v autě. Začátek závodu jsme stihli a prvním spojením v druhé minutě byla stanice OL3Z, která nás pak svým rušením ze vzdálenosti 111 km pronásledovala po celou dobu účasti. Počáteční řádky deníku plnila spojení z OK, první vlaštovka do DL kolem 300 km avizovala, že se dostaneme i přes hranice. Mezi tím, co jsme se v autě mačkali jako sardinky, příroda ukazovala svou vládu opětovným deštěm a větrem. I přes tyto podmínky se zrodilo spojeni s DL3SFB na vzdálenost 474 km, poté se objevila spojení i do OM a S5. Chvíli na to přišel první ODX závodu s IO2V na vzdálenost 774 km, proto autem zavládlo všeobecné veselí. Dalším příjemným spojením bylo 622 km se stanicí F6KFH. Zápisy spojení doplnily i 9A, HB9, OE destinace. Půl hodiny před koncem našeho šestihodinového snažení jsme do deníku zapsali konečný ODX závodu na vzdálenost 797 km se stanicí IW2CTQ, kterou jsme při QSB dolovali skoro 15 minut. Nálada v ten pozdní čas byla jedinečná.
Do konce naší účasti zbývalo několik minut, v nichž přišlo ještě pár spojení a tím posledním bylo příjemných 608 km se stanicí 9A5M. Konečný výsledek 91 QSO s 17764 body je odměnou za naši snahu. Děkujeme všem za spojení, hlavně pak i kolegům z domácího QTH, kteří si vzpomněli, ti co zapomněli, přišli o naši skvělou náladu, která panovala po celou dobu vysílání. I když jsme oproti Polnímu dni jeli čtvrtinu času, tak jsme si to plně užili.

Petr OK1AKI a Vláďa OK1FUJ při montáži antén
Roman OKNPF a Vláďa OK1FUJ po vztyčení stožáru
Vláďa OK1FUJ a Petr OK1AKI na kontrole kolmosti stožáru
Vysmátá trojka - Petr OK1AKI, Roman OK1NPF a Vláďa OK1FUJ
Romantický západ slunce na pozadí antén
Pracoviště v nočním světle
Přejít nahoru