IARU Region I VHF CONTEST – Den rekordů 2020

První víkend v září byl jako každý rok pro všechny amatéry ve znamení Dne rekordů. S ohledem na probíhající rekonstrukci anténního systému na Zvičině a vysílání na privátní značku hlavního contestového operátora Romana OK1NPF, jsme byli nuceni učinit zásadní rozhodnutí. Tohoto jinak důležitého VKV závodu se zúčastníme pouze ze stálého, pro VKV krajně nevyhovujícího stanoviště, a nebudeme závodit, ale pouze rozdávat body.
Zatímco na Zvičině probíhala celý víkend rekonstrukce anténního systému pod taktovkou Bédy OK1FXX a Ivoše OK1TYR, v Nové Pace se role „zastupujících“ operátorů ujali Honza OK1JC pod značkou OK5P a Vláďa OK1FUJ pod značkou OK1KMP. Spojení jsme vzhledem k jiným povinnostem udělali jen několik, ale i to snad pomohlo protistanicím k získání dalších bodů jak do závodu, tak rovněž pro plnění Diplomu k 70. výročí založení našeho radioklubu.
Celkem jsme navázali pod značkou OK1KMP 23 QSO a rozdali 2609 bodů, pod značkou OK5P bylo navázaných spojení 38 a rozdáno 3599 bodů. Souběžně v závodě vysílali i další naši členové pod soukromými značkami OK5AW, OK1FUJ, OK1MNV, OK1NPF a OM6TX.

Ranní pohled na pracoviště OK1KMP při KV SSB lize před VKV Dnem rekordů
Rekonstrukce anténního systému na Zvičině
Pracoviště OK5P
Přejít nahoru