Letní QRP VKV závod 2020

Přípravy na nedělní QRP závod započaly již v sobotu, kdy jsme se dopoledne sešli se zástupci Královédvorského radioklubu OK1KOB. Bylo nutné nejenom dokončit montáž opraveného rotátoru, ale hlavně doladit antény na patřičné kmitočty. Dílo se podařilo, a tak nám již nic nebránilo v neděli využít kótu Zvičina se zrekonstruovaným střediskem k našemu prvnímu „plnohodnotnému“ závodu.
Na Zvičině již dříve proběhly za naší účasti Provozní aktivy a radioklub OK1KOB tam vysílal při polním dnu, ale pro nás to byla závodní premiéra. A přípravy se začínají zúročovat. Odjezd z Nové Paky 30 minut před závodem byl dříve nemyslitelný, rovněž návrat do 30 minut po skončení závodu byl dříve jenom fikcí.
Protože Roman OK1NPF vysílal tradičně ze své kóty v Krkonoších, mikrofonu se za radioklub ujali Petr OK1AKI a Vláďa OK1FUJ pod závodní značkou OK5P. Již první spojení, 781 km do čtverce JN63DT, indikovalo potencionálně pěkná QSO. Tato očekávání se bohužel v průběhu závodu nenaplnila. Snad k tomu přispěl požadovaný nízký výkon, změny počasí, ale aktivita během závodu byla spíše průměrná. Konečných 118 spojení a 24174 bodů bylo asi maximum, které jsme byli schopni udělat.
Ostatní značky, které radioklub využívá, hájil ze stálé základny v Nové Pace Honza OK1JC. Jeho výsledek byl ovlivněn špatnou polohou pro VKV, ale i tak jsme byli rádi za pěkných 21 QSO a 2323 bodů ze značky OK1KMP a 28 spojení a 3544 bodů na značku OL70OMP.

Při sobotní rekonstrukci antén a rotátoru Maruška, Ivoš OK1TYR, Štěpánka, Vláďa OK1FUJ, Roman OK1NPF, Pepa OK1MKD a Béda OK1FXX
Pomocný stožár pro doladění antén
Hlavní stožár postaven, Béda OK1FXX kontroloval dotažení rotátoru
Petr OK1AKI u zařízení v průběhu závodu
Smažení bramboráků k obědu se ujal Vláďa OK1FUJ
Přejít nahoru