Velikonční závod 2020

Letošní závod svátků jara byl poznamenán probíhající epidemií coronaviru, což znamenalo se buď nezůčastnit nebo vymyslet jiné řešení. Nabídl ho Roman OK1NPF, který chtěl závod po loňském úspěchu opět odjet v boji o přední pozice v single kategorii. Proto si již po několikáté odzkoušel „stereo“ provoz na dvě značky, a tak mu v jeho záměru nestálo nic v cestě.
Jako závodní stanoviště, vzhledem k situaci, byla zvolena základna na Zvičině. Rekonstruovaná bouda na šestihodinové klání poskytla bezpečné útočiště. Hned první spojení bylo s Petrem OK1AKI, který doma připravoval dceru Marušku na Velikonoční závod dětí z domácího stanoviště. Romanův deník většinou plnila spojení do OK, jichž nakonec bylo 131. Mimo domácí teritorium se uskutečnila spojení s HG1DRD, HA1WA, DF1NP, DJ7R, DK2DTF, DO4DXA, DL9AAA, OE5JEL, OE5ANL, SP6URZ, SQ6POM, OM6ABF, OM2RL, OM5LD, OM3PA, OM3CQF, OM5LX, OM6TX. Potěšilo hlavně spojení se zahraničním členem našeho klubu Peterem OM6TX.
ODX závodu patřil Drahošovi DK2DTF ve vzdálenosti 503 km. Podle výše uvedeného přehledu bylo zřejmé, že účast evropských stanic byla ovlivněna probíhající epidemií a s ní spojenými omezeními. Celkový výsledek 149 QSO s 18902 body stačil na 6. místo v kategorii 144 MHz multi. Roman svou pozici v single z loňska neobhájil, stačilo mu to jen na 5. místo. V tomto závodě neexistují výkonostní kategorie, takže boj s výkonem se nedá poměřit. Po skončení hlavního závodu Roman ještě rozdal body několika účastníkům Velikonočního závodu dětí.

Roman OK1NPF s nezbytnou rouškou u stanice ...
... a před vysílacím střediskem
Přejít nahoru