Zimní QRP VKV závod 2020

Původně tento závod, organizátorem Mirkem OK1DOM z ČAVu nazývaný „závodem pro tvrdé chlapy a nezdolné ženy“, chtěl odjet Roman OK1NPF pouze na svoji značku, ale nakonec oživil „stereo“ provoz a připojil i klubovou značku OK1KMP. Zamýšlené pásmo 70 cm vzalo za své, když nedošlo k včasnému převzetí techniky od Petra OK1AKI, a tak zůstalo pouze u pásma 2 m.
Roman OK1NPF vyrazil na „svou“, léty odzkoušenou, kótu Kobyla v JO70SQ. V autě byla pro jistotu přiložená lopata, kdyby nahoře bylo víc sněhu, ale zůstala bez využití. Vzniklá časová rezerva přišla vhod k vybudování zázemí pro dvě hodiny závodu. Řešení zápisu pro dvě značky bylo řešeno s pomocí notebooku, jehož baterie i v chladu ten čas vydržela, a papírového deníku. Akumulátor z auta také vydržel, aby ne, když byl vyměněn začátkem prosince loňského roku. Úderem 11:00 UTC pásmo 2 m ožilo a éterem se nesly dvě značky, OK1NPF, která při spojení s protistanicí avizovala i další značku OK1KMP. Veškerá spojení směrovala do české kotliny, za hranice se to nějak nedařilo.
Ale provoz ve „stereo“ režimu utíkal i tak svižně, hlavně to bylo o soustředění na předávané reporty. Během zápisů doplnily databázi i nové značky, takže bylo vidět, že QRP závod je v oblibě. Teprve druhá hodina přinesla jediné spojené s OM stanicí a to OM3CQF. Čtvrt hodiny před koncem závodu se povedla tři pěkná spojení do DL, kde souběžně probíhal závod BBT. Konkrétně DL2MHF/p a DL7HKL/p do JN57EU, QRB 490 km a DL1MDY/p do JN58KM, QRB 429 km. Tyto stanice uváděly reálné reporty (31 a 55), a tak to bylo o napnutých uších, mimochodem celou dobu se sluchátky, aby byl zápis korektní. A samozřejmě tato spojení navýšila bodový zisk, který nakonec pro Romana OK1NPF znamenal 8003 body za 61 spojení, pro klubovou značku OK1KMP 7618 bodů za 58 spojení, kdy několik OK stanic nepočkalo a odladilo se. Celkově lze závod hodnotit pozitivně, jak spojeními, tak počasím a i nerušeným provozem.

Pohled na stanoviště OK1NPF/OK1KMP
Technika a deníky OK1NPF/OK1KMP
Roman OK1NPF v JO70SQ
Přejít nahoru